Fotelik – obowiązkowa ochrona dla Twojego dziecka

Rodzina, decydując się jeździć samochodem ma powinność, żeby zainwestować w fotelik samochodowy dla swojej pociechy. Gwarantuje zabezpieczenia malucha a przy tym zwiększa wygodę podczas jazdy. Nakaz ten regulują normy prawne – każde dziecko do 12 roku życia musi być wyposażone w specjalny fotelik samochodowy dopasowany do wagi i wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym aspektem jest także nakaz zakupu fotela dla pociech, których wzrost nie jest większa od 150 cm.serwis www akumulator autopart 100ah akumulator autopart 100ahZa złamanie rodzicom grożą kary oraz mandaty. Każdy model jest inny, trzeba tak go dobierać by maluchowi było także komfortowo w trakcie jazdy samochodem, ma wpływ również na komfort podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla najmłodszych dzieci jednym z lepszych modeli jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg, Dziecko znajduje się w pozycji w pół leżącej, a model ten mamy możliwość używać nie tylko w wozie, ale poza autem, np. transportując śniące maleństwo z domu do auta. Jest on w stanie udźwignąć do wagi około 13 kg.

Sporo modeli posiada funkcję ustawiania podnóżka oraz oparcia, dzięki czemu mamy możliwość dostosować ułożenie w zależności od wymagań, nie budząc pociechy. Fotelik Britax Max-Way Stone Grey 9-25kg jest stworzony z myślą o dzieciach do około 6 roku życia. Jego niewątpliwym atutem jest możliwość użytkowania w niewielkich samochodach, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca. Walorem są również pasy bezpieczeństwa, które nie tylko chronią malucha w trakcie jazdy samochodem, ale także podwyższają wygodę dziecka. W układ świetnie zabezpieczających pasów zaopatrzony jest także fotelik Diablo Xl Plus 9-36kg, Wyróżnia się on niebywałą lekkością oraz łatwością w przenoszeniu, gdyż posiada mocowanie w zagłówku i waży jedynie 8 kg. Dla trochę starszych dzieci proponujemy fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg (kup taniej), który zapewnia jeszcze większe zabezpieczenie z uwagi na dodatkowe mocowania na wysokości główki oraz ramion. Dodatkowo więc w przypadku nieoczekiwanej sytuacji możemy być pewni, że nasza pociecha jest chroniona na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*