Jakie narzędzia muszą być w przydomowym warsztacie?

Nieważne, czy wynajmujemy ciasną kanciapę, czy też mieszkamy w potężnym domu jednorodzinnym – co pewien okres u każdego z nas może pojawić się kłopot nieszczelnego zlewu albo zdjęcia czekającego na przymocowanie na ścianie.

Narzędzia do napraw

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na to niewielki, przydomowy warsztat to przymusowy element – ma prawo być w postaci niewielkiej komórki do napraw lub okazać się większą szufladą z niezbędnymi narzędziami. Istotne, aby takie miejsce było stosownie wyekwipowane.

Żadna złota rączka nie może odnaleźć się bez wielu akcesoriów, chociaż stereotypowo mówi się, że niezbędny jest jedynie młotek i wkrętak. Dodatkowo powinno też wyposażyć się w podstawowy zestaw ćwieków wszelkiej wielkości. Spis głównych akcesoriów warsztatowych rzeczywiście otwiera młotek i wkrętak, ale na nich ten spis się nie zamyka, bo podobnym elementem jest także zestaw kluczy nasadowych. Jeżeli mamy w sobie miłość do dłubania, lista narzędzi może być zdecydowanie dłuższa, niż w przypadku osób, które i tak w decydującym momencie decydują się zadzwonić po specjalistów. Dla amatorów majsterkowania konieczne będą jeszcze kolejne narzędzia, w tym bogata paleta elektronarzędzi, a dodatkowo nagrzewnica do warsztatu albo dobrej jakościowo stoły do warsztatu zrobione z dobrej jakości tworzywa.

Do podstawowego panelu narzędziowego można dodać następny element, a konkretnie przyrządy miernicze. Przede wszystkim, pojedyncza tradycyjna, metalowa, łamana – tzw. calówka, a druga podręczna, zwijana. Konieczna może się wydawać także poziomnica, bez której nie poradzimy sobie w wielu domowych sytuacjach. Niepotrzebny bowiem okaże się zestaw kluczy nasadowych, gdy nie będziemy mieli pewności, czy skręcana przez nas szafka lub odkup szkody contra odszkodowania huśtawka do ogrodu stoi nie krzywo i jest stosownie złożona jednocześnie w pionie, jak i w poziomie. Dla osób, które w kanciapie spędzają całe popołudnia i każde wolne chwile, bardzo potrzebną rzeczą będzie, wymieniona wcześniej, nagrzewnica do warsztatu. Nagrzewnica to narzędzie mające na celu ogrzewanie atmosfery, a zatem zapewnianie przyjemnej do funkcjonowania temperatury w pomieszczeniu, także w zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*