Jeżdżenie autem – o czym koniecznie trzeba wiedzieć w dziedzinie zdrowia kierowcy?

Osoby, które chcą zdobyć prawo jazdy zobowiązane są wcześniej zaliczyć badania lekarskie. Badania lekarskie dotyczą nie tylko osób, które zamierzają dopiero zrobić prawo jazdy, ale również kierowców, którzy już je posiadają. Ten ostatni obowiązek odnosi się do kierowców zawodowych. Badania kierowców to także badania psychologiczne. Badania kierowców, które prowadzi posiadający określone uprawnienia psycholog transportu składają się z dwóch części.

badania kierowców

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Część pierwsza to wypełniany pisemnie test psychologiczny, część druga to test, który ma za zadanie ocenić sprawność psychoruchową kierowcy. Z kolei kierowcy, którzy mają prawo jazdy kategorii C i D, a więc osoby, które wykonują zawód kierowcy zawodowego muszą wykonać jeszcze inne badania. Do badań obowiązkowych zalicza się badanie wzroku przeprowadzane u lekarza okulisty oraz badania neurologiczne. W przypadku kierowców zawodowych konieczne jest wykonywanie także badań o charakterze ogólnym, które mogą wykazać, czy osoba ta cierpi na przykład na cukrzycę. Osoby chorujące na cukrzycę mogą mieć trudności z uzyskaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, które pozwoli im kontynuować pracę w zawodzie kierowcy. Osoby, które sporo czasu spędzają prowadząc samochód naprawdę często uskarżają się na bóle pleców. Dolegliwości kręgosłupa są nawet traktowane za jedną z chorób zawodowych kierowców. Muszą więc oni dbać szczególnie o swój kręgosłup. Jedną z form dbałości jest rehabilitacja kręgosłupa.

Bez zwlekania zerknij tutaj (https://www.stokota.com/pl/polityka-prywatnosci/) – to naprawdę okazja dla każdego zwolennika tematu, który tutaj przestawiamy. Ta informacja z pewnością da ci do myślenia.

Prowadzona fachowo rehabilitacja kręgosłupa obejmuje szereg ćwiczeń, z których niektóre każdy kierowca może wykonywać samodzielnie w domu. W dbałości o kręgosłup każdy , kto wykonuje zawód kierowcy powinien dbać także o to, aby jego postawa podczas jazdy była prawidłowa.

Źródło informacji – usg nowa huta

rehabilitacja kręgosłupa

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kierowca musi siedzieć w pozycji wyprostowanej, a jego kolana muszą znajdować się niżej niż miednica. Podczas pobytu w domu osoby, które pracują jako kierowca powinni unikać siedzenia w głębokich fotelach, kręgosłup wyjątkowo tego nie lubi. Po skończonej pracy dobrze jest na kilka, kilkanaście minut położyć się na podłodze podnosząc nogi wyżej. Taka pozycja sprzyja rozluźnieniu mięśni i kręgosłupa i zapobiega bólom pleców podczas prowadzenia auta. Dzięki temu osoba prowadząca samochód może skoncentrować się na pracy, a nie na tym, że coś boli.

Może Cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*