Kilka słów o felgach. Jakie dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? W jaki sposób o nie dbać?

Moda na felgi aluminiowe rośnie w ogromnym tempie i jest to całkiem pozytywne zjawisko. Nie znaczy to natomiast, iż jest to jedyne słuszne rozwiązanie dla naszego samochodu. Tradycyjne “stalówki” wciąż mają silne strony, o jakich nie powinniśmy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica pomiędzy obręczami ze stali jak i takimi zrobionymi ze stopów aluminium, która dostrzegalna jest od razu to wygląd. Żaden entuzjasta tuningu wizualnego nie może obejść się bez właściwie wybranych felg aluminiowych do własnego auta. Takie koła sa w stanie przemienić każdego “kopciuszka” w pojazd siejący zachwyt innych użytkowników szos. tutaj felgi tradycyjne przegrywają z kretesem.

Pozostawiam tu mój link (http://www.installgroup.pl/) do następnej strony. Mam nadzieję, że zechcesz obejrzeć świeże wpisy, jeżeli zaintrygowały Cię te zamieszczone na tej stronie.

Te pospolite stalowe obręcze mają inne zalety, które dają im niezmienne miejsce w sercach wielu kierowców. Są to przede wszystkim niska cena zakupu tych kół oraz łatwość naprawy. Tańsze modele felg aluminiowych coraz częściej zachęcają swoją ceną, lecz wciąż nie mogą poszczycić się taką samą trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jak już przydarzy nam się uszkodzić felgę, aż tak że potrzebuje ona naprawy, tą tradycyjną obręcz możemy zazwyczaj zreperować za pomocą kilku solidnych uderzeń młotkiem. Nie można tego samego powiedzieć o droższym rodzaju felg, gdzie proces przywracania sprawności jest o wiele bardziej pracochłonny oraz wymagający specjalnego wyposażenia warsztatu. Pozycja felg tradycyjnych osłabia się z roku na rok, lecz dopóki z naszych dróg nie zniknął dziurawą nawierzchnię i przesadnie wysokie krawężniki, to nadal będą najlepszym zakupem dla posiadaczy samochodów.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby samochodowe felgi znajdowały się w jak najlepszym stanie powinniśmy o nie zadbać, świetnie nadaje się do tego preparat do czyszczenia felg. Niektórzy sądzą, iż kosmetyki samochodowe stosowane są jedynie w środku samochodu, lecz jeśli chcielibyśmy zachować bardzo dobrą jakość felg, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu nasze felgi będą wyglądały doskonale, a nie ma chyba nic przyjemniejszego dla posiadacza samochodu, kiedy ktoś chwali jego pojazd. Tego typu środki są dostępne w wielu punktach dystrybucji – stacjonarnych, jak i internetowych, nie ma w związku z tym problemu, żeby je zakupić.

Poczytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*