Skup samochodów powypadkowych – jak wybrać na oferujący najlepsze opcje. Radzimy.

Decyzja o zakupie samochodu jest najczęściej decyzją przemyślaną i zaplanowaną. Jak wygląda ta sama sytuacja od strony sprzedającego? Przez wzgląd na niesamowite nasycenie krajowego rynku samochodami z drugiej ręki, sprowadzonymi z innych krajów Unii Europejskiej, sytuacja ta niestety wyjątkowo skrępowała przebieg zbytu. Jak w tej sytuacji sprawnie sprzedać auto za satysfakcjonującą nas kwotę?

auto

Autor: Vetatur Fumare
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy dużo czasu na sprzedaż, możemy naprawić potencjalne usterki, umyć go, odświeżyć tapicerkę – ogółem sprawić, by nasz pojazd prezentował się jak najlepiej. Gdy nie mamy na to czasu, powinniśmy skorzystać z oferty renomowanych skupów pojazdów. Kwota, jaką uzyskamy, będzie odrobinę mniejsza, ale ogólnie finansowo wyjdziemy na korzyść, gdyż nie będziemy ponosić kosztów trwającej czasami bardzo długo sprzedaży. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku sprzedaży starych pojazdów jak również aut powypadkowych. Zobacz:

Oferuje nam ono natychmiastowy zastrzyk pieniędzy, który na pewno okaże się niezwykle pomocny. Przypomnijmy również, iż taka opcja pozwoli nam uniknąć mnóstwa nerwów. Kiedy już zdecydujemy się na zbyt starego lub [adwokat z wrocławia] używanego auta do skupu – zostaje nam tylko wybór punktu, z którym mamy zamiar podjąć rozmowy. Aby go znaleźć, najlepiej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło: „skup samochodów powypadkowych”, w przypadku gdy właśnie powypadkowy samochód mamy do sprzedania. Aby zawęzić pole poszukiwania, wprowadźmy miasto, na przykład: „skup aut po wypadku Wrocław”.

auto

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki takiemu postępowaniu dostaniemy listę ewentualnych skupów w naszej okolicy. Następny krok – to porównanie kwot we wszystkich punktach. Na co należy zwracać uwagę? Raczej trzymajmy się z dala od małych handlarzy oficjalnie nieprowadzących działalności gospodarczej. Zazwyczaj oferują 50% zwykłej ceny auta, w czasie gdy w dużym profesjonalnym skupie uzyskamy kwotę nawet do 90% wartości rynkowej. Zważając na oszczędzony czas, brak przymusu zapłaty za ogłoszenia w internecie, brak odwiedzin na giełdach samochodowych – to wyjątkowo opłacalne rozwiązanie. Wiedzmy poza tym, że możemy ponadto, sprawdzić opinie o skupie w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*