W jaki sposób kupić dywaniki do naszego samochodu?

Duża ilość kierowców na pewno namyśla się jakiego rodzaju kupić je do auta i które z nich będą idealne.
Wybór dywaników do należącego do nas auta jest związany nade wszystko z pogodą jaką mamy na dworze.

Odmienne dywaniki kupimy na okres letni, a odmienne na zimę. Do naszego auta w lato wnosimy wyłącznie nieco piasku z podwórka lub z jezdni. O wiele gorzej sytuacja wygląda zimą. Wówczas to na drogach zalega dużo śniegu oraz błota pośniegowego, które bywa uciążliwe, żeby utrzymać porządek wewnątrz pojazdu. Pośród krajowych kierowców funkcjonuje tego typu przekonanie, że dywaniki wykonane z gumy mniej trudne są w utrzymaniu, gdyż łatwiej wymyć z nich błoto pośniegowe lub odmienne zanieczyszczenia. Jest to prawda, jedynie trzeba mieć świadomość tego, że podczas podróży błoto będzie zalegało cały czas w gumowym korycie. Taki dywanik ma 3 centymetrowy rant zapobiegający wylaniu się wody na tapicerkę w naszym samochodzie. Woda zalegająca na dywanikach gumowych po jakimś okresie czasu będzie parować, a to stanowi znaczny kłopot w pojazdach starszego typu.
samochod

Autor: Renault
Inaczej może wyglądać sprawa w przypadku dywaników welurowych. Te dywaniki są ładniejsze od tych z gumy, lecz są mniej praktyczne w wypadku okresu zimowego. Włoskowata konstrukcja sprawia, że woda się roznosi na całej płaszczyźnie, dzięki temu dywaniki o wiele szybciej wysychają. Dywaniki tego typu posiadają także tę zaletę że można wybrać dowolny kolor. Tego typu, który będzie pasować do reszty tapicerki.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło taxi Wrocław a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Najczęściej tego typu dywaniki występują w kolorze grafitowym, popielatym i szarym. W co poniektórych pojazdach pod dywanikami są usytuowane ważne części elektroniczne. Warto jest o tym pamiętać oraz nie dopuścić, żeby był wysoki poziom wilgotności w tamtych okolicach.

Przygotowując samochód na zimę należałoby się sugerować przede wszystkim względami praktycznymi. Jeżeli posiadamy w planach wielokrotnie wychodzić z auta, korzystniej kupić dywaniki gumowe. Jeżeli wyjątkowo zależy nam na estetyce wewnątrz samochodu, to lepszym rozwiązaniem będą dywaniki welurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*