Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest drogie. Jednakże koszt szybko się zwraca, albowiem za kierownicą użyczonego pojazdu przeważnie siadają podróżnicy, jacy podczas urlopu nie szczędzą.

autobus_wnetrze
Wynajem busów to w Polsce ciągle biznes mało popularny. Pośród rodaków pokutuje mit, że na pożyczenie pojazdu stać tylko najbogatszych, a żeby uruchomić takową działalność, niezbędne są olbrzymie nakłady, jakie mogą się nie zwrócić. Tymczasem kraj nad Wisłą to rynek z ogromnym potencjałem.
Prowadzenie wypożyczalni samochodów zaczęło się opłacać, kiedy Polska przystąpiła do Wspólnoty Europejskiej, zaś granice zostały otwarte. Dzięki temu nasz kraj zaczęło odwiedzać coraz więcej podróżników, a to właśnie oni są jednym z motorów owego biznesu. Drugim filarem, na którym swą aktywność opierają wypożyczalnie wozów, będą klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wypożyczają auta dla swoich gości, ale również dla pracobiorców, którzy prowadzą interesy w innych miastach. Koszta wydzierżawienia pojazdu będą niższe aniżeli np. koszta pracowniczych taksówek (szczegóły). Prócz najmu krótkoterminowego, modny wśród firm jest też tak zwany wynajem średniookresowy, który trwa kilka miesięcy. Korzystają z niego jednostki, które w krótkim czasie muszą utworzyć flotę wozów przeznaczoną do obsługi konkretnego projektu w wyznaczonym terminie. Dzięki temu nie muszą ponosić dużych kosztów zakupu nowych pojazdów i nie muszą utrzymywać ich, kiedy projekt będzie już ukończony.
Dochodowy też może okazać się wynajem autobusów.

Wypożyczalnie samochodów (kliknij platformy pomocy drogowej) na ogół działają w okolicach lotnisk lub dworców kolejowych, jednak na najmie pojazdów możesz zarabiać nawet w miejscowościach mających mniej aniżeli 100 tys. mieszkańców, bowiem konkurencja w podobnych miejscach jest dużo mniejsza. Poza tym w mniejszych miastach łatwiej znaleźć miejsce na parking, jaki musi znajdować się w sąsiedztwie biura – dojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*