Co zrobić z autem, jakie nie nadaje się do użytkowania? Czy powinno przeznaczyć je na złom?

Gdy samochód ma wciąż jeszcze jakąś wartość, to na pewno będzie ktoś zainteresowany, by je kupić. Natomiast i tak wszystko zależy od ceny. Na rynku funkcjonuje bardzo dużą ilość handlarzy, jacy specjalizują się w skupowaniu aut popsutych, zaniedbanych i powypadkowych.

Bez trudności można także z nimi skontaktować się, gdyż mają ogłoszenia w internecie, jak auto złom Kraków, ale również w różnych dostępnych formach przekazu, na przykład gazety regionalne lub stacje benzynowe. Gdy samochód parkujemy w mieście, pod chmurką, to jest szansa, iż nabywca znajdzie się bez naszej ingerencji. Zostawi swoją wizytówkę. Przy sprzedaży samochodu tak naprawdę nie aż tak ważne są pieniądze, jednak bardziej liczy się poprawne rozpisanie umowy, jaka musi zawierać dokładne dane nabywcy.

Przeczytaj większą ilość informacji, a zobaczysz dodatkowe wiadomości, które zapewne też Cię zaciekawią. Nie czekaj więc i użyj linku sprawdź kompresory i sprężarki klimatyzacji!

Sprzedaż naszego auta należy szybko zgłosić do wydziału komunikacji jak również do ubezpieczyciela. Czasami jest też tak, iż nieuczciwy kupiec nie rejestruje pojazdu na siebie, zaś potem gdzieś porzuca to niewiele warte auto. Sprzedający, który nie zapisał w poprawny sposób, kto od niego zakupił samochód, będzie zmuszony przez długie lata płacić OC za pojazd, który już dawno nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy więc samochód nie ma już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest oddanie go na złom, przykładowo na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne pojazdy zabierane są najczęściej bezpłatnie, a dość często, jak dostarczymy je tam sami, to można także liczyć na niewielki bonus, przykładowo w kwocie kilkuset złotych. Również w tym przypadku kwota, jaką dostaniemy za pojazd, nie jest najistotniejsza. Stacja demontująca pojazdy, do której oddajemy nasz samochód, musi posiadać upoważnienie wojewody do wydawania zaświadczeń na temat kasacji pojazdu.

Taki dokument jest potrzebny, aby wyrejestrować pojazd. Właściciel samochodu lub osoba do tego upoważniona musi pokazać do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, a także inne rzeczy jak dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu (jeżeli była wydana). Samochodów oddanych do demontażu, na przykład w auto złom Katowice nie można już ponownie zarejestrować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*