Profesjonalne środki do przywrócenia blasku samochodowi – co należałoby wiedzieć na ten temat?

Wszyscy, którzy mają samochód, naczepę lub cokolwiek, co posiada aluminiowe elementy dobrze wiedzą, że ciężko jest aluminium wyczyścić. Dlatego firmy które zajmują się robieniem różnego typu środków czyszczących, tworzą żele, substancje do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium mają za zadanie rozpuszczać często stare plamy.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak po czyszczeniu auta takim środkiem oczyszczony fragment wygląda jak nowy. Do zazwyczaj kupowanych produktów należy biały żel, który nie tylko oczyszcza, ale też przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium musimy uważać, są to mocne mieszkanki chemiczne, więc warto najpierw zrobić próbę w jakimś niewidocznym miejscu, żeby upewnić się w jaki sposób dany element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Oczywiście sporo osób niezbyt martwi się tego typu zaleceniami, ale jeśli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy przeprowadzać taką próbę.

Źródło – Chemical Guys

Specyfiki do czyszczenia czterech kółek i nie tylko

Płyny, proszki do czyszczenia, ogółem środki, którymi oczyszczamy chrom lub aluminium nazywamy bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeżeli sam nie zadba o swój samochód, to nikt o jego cztery kółka nie zadba. Nie każda myjnia – (myjnia samochodowa bydgoszcz) jest w stanie oczyścić jakąś plamę która powstała kilka tygodni wcześniej. A płyny będące odpowiednią mieszanką idealnie skomponowanych składników mogą oczyścić chromową powierzchnię w parę minut. Środki do czyszczenia chromu mają zastosowanie nie tylko przy czyszczeniu chromowanych rzeczy w samochodzie. Mogą być również wykorzystywane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w mieszkaniach. Środki, stworzone do czyszczenia chromowych rzeczy nadają im blask, chronią przed szybkim zmatowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli, więc mamy auto warto pamiętać o tym, że niektóre elementy lepiej czyścić ręcznie. Jednak nie warto używać do tego wody z normalnym płynem do mycia naczyń. Tu potrzeba profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji auta, które nie tylko oczyszczą konkretną część auta, to też w pewnym stopniu ją zabezpieczą (dowiedz się więcej). Przez, co wóz będzie nam dłużej sprawnie funkcjonował i będzie w świetnym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie dłużej nam służył, ale również dłużej będzie dobrze wyglądał. A jak wiemy, jeśli auto porządnie wygląda to zawsze potem łatwiej znaleźć na niego kupca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*