Potrzebne jest ci napełnianie klimatyzacji i czyszczenie klimatyzacji? Odrobina informacji naświetli ten nieznany temat.

Każdy właściciel pojazdu zaopatrzonego w układ klimatyzacji nie powinien zapominać o jej cyklicznym oczyszczaniu – odgrzybianiu i napełnianiu. Trzeba także pamiętać, że jest ona zamontowana dla naszej wygody, podnosi jakość podróży, udostępnia opcję schłodzenia rozgrzanego wnętrza auta w gorące pory.

samochód

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ona z pewnością też pewnego typu pomocą dla kierowcy, gdyż umożliwia na dłuższy czas zachować koncentrację i komfort. Trzeba pamiętać, że regularne napełnianie klimatyzacji gwarantuje większe bezpieczeństwo jazdy po drodze, ponieważ układ ten osusza powietrze w aucie, a to w wilgotne, pochmurne dni zapobiega zaparowaniu szyb, które mogą umniejszać widoczność.

Cały system klimatyzacji napełniony być powinien czynnikiem roboczym – swego rodzaju cieczą, którą spręża kompresor, a następnie przepływa do parownika, a tam już ulega rozprężeniu. W trakcie tego cyklu płyn chłodzi parownik i okalające go powietrze z dmuchawy nawiewu w aucie. Następnie ciecz płynie do skraplacza i oddaje ciepło wzięte z parownika. System ten jest powtarzający się i owocuje schładzaniem parownika i udostępnieniem ciepła przez chłodnicę do otoczenia – więcej.

Czyszczenie klimatyzacji powinno być przeprowadzone chociaż raz w roku. Zwane jest to też odgrzybianiem, z tego względu, że podczas eksploatacji klimatyzacji, w zawilgotniałym mechanizmie zbierają się drobnoustroje oraz grzyby. Przyczyniają się do tego, że z wywiewów klimatyzacji ulatniają się niemiłe zapachy, a tego rodzaju powietrze może wywoływać różnego typu choroby, reakcje alergiczne dróg oddechowych i skóry. Czyszczenie klimatyzacji nie jest ciężkim systemem. Polega na dezynfekcji ogólnie systemu chłodzącego specjalnymi substancjami chemicznymi.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Ich małe cząsteczki otaczają parownik i szczegółowo wszystkie odnogi i zakamarki nawiewów. Inną metodą oczyszczania jest też ozonowanie kabiny. Aby cały mechanizm działa właściwie, bezproblemowo i przynosił efekty, to niezbędna jest właściwa wielkość czynnika roboczego – płynu w systemie (polecana strona).

kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Napełnianie klimatyzacji jest niezbędnym procesem, jeżeli chce się używać tego dobrodziejstwa, ponieważ w miarę działania wielkość cieczy w przewodach się zmniejsza. Wtedy cały układ przestaje działać właściwie. Napełnianie klimatyzacji należy wykonać raz w roku, a najlepszą chwilą jest czas wiosenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*