Czeka Cię naprawa auta? Sprawdzamy jakie rzeczywiste koszty poniesiesz

Sporo dorosłych osób, prędzej czy później w swym życiu, porywa się na kupno samochodu. Nie często nabywamy nowy wehikuł z salonu, zwykle kontentujemy się używanym. Jest bardzo sporo stresujących sytuacji powiązanych z byciem kierowcą, nie do końca połączonych jedynie z procedurą jazdy. Głównie – gdzie nabyć samochód, aby był sprawny? I którą firmę wybrać?

serwis samochodowy

Autor: JEREMY DUMOND
Źródło: http://www.flickr.com
Od zawsze na przykład wiemy, że serwis aut francuskich jest najmniej kosztowny. Najpoważniejszą zmorą kierowcy jednak zawsze będzie naprawa ewentualnych uszkodzeń. W Polsce, wokół mechaników samochodowych krążą już opowieści. Każdy początkujący kierowca za pewne usłyszał od znajomych, ile to będzie musiał co roku wydać na naprawę wehikułu. Czy rzeczywiście tak jest? Wszystko zależy niestety od naszego losu.

Doczytaj: tylna belka renault laguna

Jeżeli na przykład nabywając starszy samochód nam go niestarczy, zacznie się nasze pasmo nieszczęść, gdyż z pewnością pierwszym kosztem będzie dla nas regeneracja tylnej belki, która do najtańszych nie należy. Jeśli otrzymamy kiepski towar, auto stanie się dla nas studnią bez dna. Dlatego aby chociaż trochę zminimalizować wydatki, warto nabyć solidną markę. Serwis aut francuskich będzie o wiele mniej kosztowny niż w przypadku aut japońskich, ze względu na dostępność części zamiennych. Z tego powodu warto ten czynnik wziąć pod uwagę od początku.

Kolejnym poważnym problemem początkującego kierowcy będzie odszukanie rzetelnego warsztatu samochodowego. Nie oznacza to, że większość stanowią nieuczciwi mechanicy, po prostu łatwo na nich trafić. Jeśli czeka cię regeneracja tylnej belki, a nie kojarzysz nikogo sprawdzonego, zasięgnij opinii znajomych. Na pewno któryś z twoich kolegów zna jakiś godny rekomendacji warsztat, w którym sam naprawia swój samochód. Jeżeli nie, nic straconego, zawsze pozostanie internet. Warto odszukać miejsce specjalizujące się w danym rodzaju samochodów, wpisując do wyszukiwarki frazę, np. serwis aut francuskich. Dobrze zrobić odpowiedni rekonesans zanim udamy się do kogoś z naszym problemem. Poczytajmy opinie, przejrzyjmy ofertę.

Porównaj –

rozbity, zniszczony samochód

Autor: iStock
Źródło: iStock
Serwisowanie auta spędza każdemu kierowcy sen z powiek. Jeżeli na starcie nie posiadaliśmy trafu i nabyliśmy samochód z mnóstwem usterek, warto odszukać rzetelnego mechanika. Powiada się, że w trakcie roku niektóre osoby tracą na użytkowaniu auta równowartość jego ceny.Czy ta problematyka Cię interesuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link ocena znaczącego zagrożenia dla zdrowia ludzi, pod jakim znajdziesz niezbędne Ci dane – zobacz, że Cię zajmą na długo.Lecz nie trzeba się tym smucić – samochód służy do jazdy, a nieruchomości do lokowania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*