Jakie rzeczy zyskujemy dzięki korzystaniu z usług jak giełda transportowa i giełda ładunków.

Jeszcze w nieodległej przeszłości, bo ok 20 lat temu, w Polsce zdecydowana większość transakcji i umów zawierana była słownie albo poprzez podpisanie papierka, a żeby coś załatwić, nabyć albo wynegocjować, trzeba było wyjść z domu i spotkać się z z naszym kontrahentem. Dziś, interakcja tego rodzaju jest zdecydowanie bardziej ograniczona, a nasze życie dużo prostsze – do sporej większości wspominanych czynności wystarczy jedynie stałe połączenie z internetem.

Identyczne relacje panują również w interesach – internet jako narzędzie pracy jest coraz bardziej popularny i umożliwia automatyzację większości procesów, które wcześniej wymagały dużych nakładów pracy, a co się z tym wiąże – pozwala oszczędzać czas. W ostatnich czasach mieliśmy wysyp systemów i witryn internetowych, jakie ułatwiają przedsiębiorcom życie przez zbieranie i udostępnianie dużej liczby informacji i istotnych danych.

Kliknij bez strachu ten link a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://www.termas.pl/galeria-realizacji/) przedstawiono niesamowicie interesujące materiały. One także są pasjonujące.

Takie zjawisko obecne jest nie tylko na giełdach papierów wartościowych i rynkach wymiany walut – informacja to władza w każdej branży, niezależnie od tego, czy działamy na rynku Forex czy pracujemy w branży transportowej.

Jeśli chodzi o branże transportową, to w ostatnim dziesięcioleciu stworzono bardzo ciekawy system bazujący na ogólnej wymianie danych dotyczących niezapełnionych ładunków i ciężarówek. System ten to giełda transportowa i jest on głównym narzędziem pracy dla przewoźników działających w całej Europie. Rozwiązanie takie jest bardzo proste i funkcjonalne, z tego też powodu systemy takich giełd są coraz bardziej popularne. Korzystają z nich nie tylko mali przedsiębiorcy, posiadający tylko kilka ciężarówek, jak i ogromne przedsiębiorstwa spedycyjne, które chcą za pomocą giełdy ujednolicić system organizacji pracy i załadunków, a także zoptymalizować problem pustych przebiegów.

Każdy zarejestrowany użytkownik takiej systemu ma dostęp do obszernej bazy danych, w jakiej można znaleźć rozkłady tras transportów z całej Europy. giełda ładunków pozawala na optymalne zapełnienie każdego przebiegu samochodu ciężarowego – informacje o wolnym miejscu na danej trasie są dostępne dla wszystkich użytkowników giełdy i każdy z nich może wykupić niewykorzystane miejsce dla swojego ładunku, jeśli tylko trasa przewozu mu odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*