Czy felgi aluminiowe poprawiają sposób prowadzenia samochodu?

Felgi aluminiowe to doskonały pomysł na to, aby usprawnić wygląd swego samochodu. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie jest to ich wyłączna zaleta.
Przy ich wyborze trzeba kierować się nade wszystko rozsądkiem, nie natomiast wyłącznie swoimi emocjami.

Niepoprawne dostosowanie wymiaru felg będzie skutkować pogorszeniem się właściwości jezdnych auta. Bez dobrego urządzenia trudno będzie rozróżnić alufelgi wykonane z materiału o dobrej jakości od podróbek. Najczęściej argumentem wymiany wykonanych ze stali felg na wykonane z aluminium jest potrzeba poprawy wyglądu samochodu.

Czy zainteresował Cię tekst? Tak? To nadchodzimy z informacją, że zrobiliśmy dla Ciebie dostęp ekstra (https://www.ctlgroup.pl/) do nowych notek pod poniższym linkiem.

Nic więc dziwnego, że podczas doboru felg interesanci kierują się wielokrotnie wzorem lub niską ceną. Nie powinno się jednak zapominać, że felgi nie mają wyłącznie dobrze wyglądać. Jest to tego typu parametr, od którego jest zależne w znacznej mierze bezpieczeństwo wszystkich jeżdżących autem osób.

alufelgi

Autor: rodtuk
Źródło: http://www.flickr.com
Alufelgi sprawią, że pojazd wygląda o wiele ładniej i to jest zazwyczaj powód, dla którego są kupowane. Dzięki temu, że mają one bardziej ażurową konstrukcję, znacznie skuteczniej niż stalowe odpowiedniki odprowadzają temperaturę z zacisków hamulcowych. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim w samochodach posiadających znaczne osiągi. Odpowiednio wybrane alufelgi są również w większym stopniu odporne, niż felgi stalowe. Wyrażenie „felgi wyprodukowane ze stopów lekkich” jest trochę mylące, gdyż wbrew ogólnej opinii, alufelgi nie są lżejsze od tradycyjnych felg stalowych.

Znaczy to, że wypowiedzi mówiące o tym, że mogą one poprawiać prowadzenie samochodu to zwykły mit. Można na to liczyć wyłącznie w takiej sytuacji, jeśli nabywamy niezwykle drogie profesjonalne felgi sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*