Pojazd, który już nie jest w stanie jeździć

W kraksach drogowych samochody najczęściej są rozwalone do tego stopnia, że można je jedynie skasować. Dodatkowo bywa też tak, że posiadamy na naszych podwórzach jakieś stare samochody, które już nie mogą jeździć, więc dobrze skontaktować się z firmą, która zajmuje się złomowaniem samochodów. Może wyjść na to, że przy niektórych samochodach da się coś odzyskać, więc jedynie kasacja pojazdów to nie wszystko.

Kasacja samochodów

Autor: John Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa, które zajmują się wspomnianą kasacją zajmują się również rozbieraniem pojazdu na części i sprzedawaniem dobrych części. W takim firmie nic nie idzie na zmarnowanie. Jeżeli to my chcemy oddać samochód do takiej firmy, to również możemy poprosić o oddanie nam części, które są dobre. Firmy te istnieją każdym województwie musimy tylko wstukać w Internecie hasło kasacja pojazdów oraz nazwę miejscowości i od razu będziemy wiedzieli, gdzie można się zgłosić z pojazdem, którym raczej nie uda nam się wyjechać już na drogę.

Firmy , które zajmują się kasowaniem pojazdów Obecnie niemalże każdy posiada cztery kółka, a jeżeli ktoś nie ma fizycznie, to podług statystyk, jest tak jakby owy samochód miał, bo są też takich ludzi, którzy mają po trzy auta. Po co ludziom tyle pojazdów? Cóż to indywidualna sprawa, ale firmom, które mają w ofercie kasację pojazdów to wcale, ale to wcale nie przeszkadza, w sumie przeciwnie. Im więcej samochodów jeździ po drogach tym lepiej dla nich, bo suma summarum po jakimś czasie bez względu na wszystko przychodzi coś takiego jak kasacja pojazdów i każdy właściciel auta czy też motoru musi brać to pod uwagę.

Firmy zajmujące się kasacją pojazdów parają się również tzw. recyklingiem. Co oznacza, że dobre części są wyciągane z aut przeznaczonych do kasacji i później sprzedają je dalej. Oczywiście są właściciele pojazdów oddający pojazd (części do wózków hyster) chcą żeby wymontowano sprawne części i im je zwrócono, ale sporo osób wcale nie jest tym zainteresowanych.

Tak, więc takie firmy ciągle mają coś do roboty i jak można się domyślić muszą w związku z tym zatrudniać osoby, które znają się na motoryzacji, by umieli rozmawiać z ewentualnym klientem i dobrze mu doradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*