Trudny wybór opon na zimę

Autor: KURSANT

Za oknem lato w pełni, słońce, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a przecież to doskonały moment, żeby zaplanować zakup nowych opon zimowych do naszego auta.

Wielu pośredników sprzedaży w sezonie letnim sprzedaje opony zimowe po niższych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w świetnym stanie, ale sprzedawcy muszą opróżnić magazyny przed przyjęciem nowych modeli. Stąd właśnie lenie przeceny.

Opony zimowe z to niezwykle ważny element wyposażenia samochodu. Są bardzo ważne, jeśli idzie o bezpieczeństwo, stąd też nie lekceważmy tematu. Zdarza się, że kierowcy wcale nie wymieniają opon na zimowe. Bronią się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą powoli itp. To błąd i głupota! Do wypadku nie potrzeba wiele, wystarczy kawałeczek oblodzonej drogi, by auto wynajem długoterminowy aut dostawczych zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie mają w ogóle zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to jeszcze stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne, dlatego zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie kaprys, to konieczność, jeśli nie chcemy, żeby nasze auto zostało jeżdżącą klęską. Warto już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a uda nam się sporo zaoszczędzić w czasie letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno wyszukamy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się zdobyć opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze. Czyli Netcar.pl opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin itd. itp.Jeżeli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to żadnym kłopotem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Warto być gotowym.

Opony sprzedaje od lat firma Netcar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*